Zaloguj / Zarejestruj
Jesteśmy manufakturą fundacji Feminoteka. Zyski ze sprzedaży idą na wsparcie kobiet po przemocy

# Wpisz co najmniej 1 characters znak, by móc wyszukać Naciśnij enter, aby wyszukać lub ESC, aby zamknąć

FAJNE BABKI CZYNIĄCE DOBRO

Działaczki, aktywistki, edukatorki. Piszemy o kobietach zaangażowanych w działania na rzecz przyrody, klimatu, zwierząt, środowiska, by wiedzieć, jak wiele im zawdzięczamy. Przedstawiamy te słynne, znane z pierwszych stron gazet, nagradzane, ale też te, o których zapomniano lub które nie są tak sławne. Każda z nich robiła lub robi wspaniałe rzeczy. Dla nas, dla ziemi. 

Mary Reynolds i jej ARKa

Wszystko, co musimy zrobić, to pozostawić przyrodzie wolną rękę i wspierać ją w jej uzdrawianiu i rozwoju.
Pozwólmy ziemi ponownie się ożywić i chrońmy ją, gdy będzie się leczyć.
Przestańmy ją wycinać.
Przestańmy ją opryskiwać.
Przestańmy ją kontrolować

Czytaj więcej »
Jane Goodall

Słynna Jane Goodall

„Żyjemy w dość ponurych czasach i dotyczy to scenariusza politycznego, społecznego i oczywiście, przede wszystkim, ekologicznego. Ale nadzieja może być dla nas rozwiązaniem, które pomoże nam wyjść z najczarniejszych czasów”. 

Czytaj więcej »

Winona LaDuke – Nowa Zielona Rewolucja

W przepowiedniach Anishinaabe nasze czasy są określane jako czas siódmego ognia, czas, w którym nasi ludzie otrzymają wybór pomiędzy zieloną ścieżką a spaloną ścieżką. Zbyt długo podążaliśmy spaloną ścieżką – paliw kopalnych, GMO i monokulturowego rolnictwa, prowadzącą do naszego zniszczenia. Druga ścieżka jest nowa, zielona i prowadzi do Mino-Bimaadiziwin (dobrego życia). Dzięki Winona’s Hemp and Heritage Farm idziemy nową ścieżką, uzbrojeni w mądrość naszych przodków, aby stworzyć gospodarkę odnawialną, na którą zasługują nasze dzieci. 

Czytaj więcej »

Rachel Carson – matka ekologii

W całym pisarstwie Carson dominował pogląd, że człowiek jest tylko elementem przyrody, który wyróżnia się przede wszystkim tym, że może ją zmieniać, w niektórych przypadkach nieodwracalnie.

Czytaj więcej »
Liz Chicaje

Liz Chicaje – strażniczka lasu

Dzięki jej zaangażowaniu w 2018 roku powstał Park Narodowy Yaguas. Ponad 2 miliony akrów Amazonii ma od tego czasu najwyższy poziom ochrony. Za swoje zaangażowanie w 2021 roku otrzymała nagrodę Goldmana, znaną jako „Zielone Noble”.

Czytaj więcej »

Dobrze wiedzieć co dobrego u nas!

Zapisz się na nasz newsletter
Back to top

Zapisz się na newsletter

Specjalny rabat na powitanie!

10%

na wszystkie produkty

email: