Zaloguj / Zarejestruj
Jesteśmy manufakturą fundacji Feminoteka. Zyski ze sprzedaży idą na wsparcie kobiet po przemocy

# Wpisz co najmniej 1 characters znak, by móc wyszukać Naciśnij enter, aby wyszukać lub ESC, aby zamknąć

Fundacja Feminoteka
Zdjęcie: Agata Kubis

Fundacja Feminoteka

Za pomysłem Samego Dobra stoi fundacja Feminoteka. To zespół ekspertek z pasją. Pomagamy kobietom doświadczającym przemocy. 

Od 15 lat wspieramy kobiety doświadczające przemocy. Udzielamy bezpłatnego wsparcia psychologicznego, prawnego, terapeutycznego, prowadzimy grupy wsparcia i specjalną jogę dla kobiet z PTSD. Organizujemy warsztaty, debaty i akcje na temat przemocy, zwłaszcza przemocy seksualnej. Koordynujemy w Polsce taneczną akcję przeciwko przemocy One Billion Rising/ Nazywam się Miliard. Jesteśmy także koordynatorką Antyprzemocowej Sieci Kobiet.

Utworzyłyśmy Fundusz dla kobiet po doświadczeniu gwałtu. Zebrane pieniądze pozwalają nam szybko i bez zbędnych procedur pomagać kobietom, które doświadczyły gwałtu.

Dlatego “Zło dobrem zwyciężaj” to nasze hasło, bo cały zysk ze sprzedaży naszych produktów przekazujemy na rzecz kobiet.

 
 

Skąd pomysł na Samo Dobro?

W pandemii mnóstwo organizacji borykało się z problemami finansowymi, także my. Zresztą, nigdy nie było nam łatwo pozyskać fundusze. Stąd pomysł na działalność gospodarczą. A naturalne kosmetyki od kilku lat były pasją Joanny Piotrowskiej, prezeski i założycielki fundacji. Wystarczyło połączyć kropki. Tak powstało Samo Dobro.

Do produkcji kosmetyków używamy tylko polskich roślin – żeby ograniczyć ślad węglowy związany z transportem.

Kremy produkowane są w profesjonalnym laboratorium, mają w pełni naturalny skład, nie używamy parabenów, siarczanów, SLS, SLES, formaldehydów. Kosmetyki mają wszelkie wymagane certyfikaty i badania. 

Back to top

Zapisz się na newsletter

Specjalny rabat na powitanie!

10%

na wszystkie produkty

email: