Zaloguj / Zarejestruj
Jesteśmy manufakturą fundacji Feminoteka. Zyski ze sprzedaży idą na wsparcie kobiet po przemocy

# Wpisz co najmniej 1 characters znak, by móc wyszukać Naciśnij enter, aby wyszukać lub ESC, aby zamknąć

MAMY WYNIKI TESTU NASZEGO DEZODORANTU. UWAŻACIE, ŻE JEST REWELACYJNY!

„Cud, laur i pistacje!”, „Nic, tylko używać i uwielbiać. Jestem zachwycona tym dezodorantem”, „Nigdy nie używałam tak dobrego dezodorantu”,„Petarda nie dezodorant. Stworzony dla mnie. Pędem nabędę, jak się pojawi na rynku” – takie m.in. opinie o naszym dezodorancie dostałyśmy od osób, które podjęły się jego testowania.

Słoiczek z 30 ml naszego dezodorantu powędrował do 78 osób, które testowały go przez 14 dni.  Ankietę wypełniło 75! Wśród nich 98% stanowiły kobiety powyżej 30 roku życia. Było też dwóch mężczyzn – obaj 50+. Wśród testujących 48% używało już kiedyś tego rodzaju dezodorantu (w paście/kremie).

Skład naszego dezodorant jest w pełni naturalny. Nie zawiera sody, która u wielu osób po jakimś czasie używania wywołuje podrażnienia. Zanim trafił pod pachy osób testujących, sprawdzany był na niewielkiej, zaprzyjaźnionej grupie. Gdy okazało się, że działa, puściłyśmy go dalej, by potwierdzić jego skuteczność.

Oto wyniki testów.

 

JAK DZIAŁA NASZ DEZODORANT? BARDZO DOBRZE I DŁUGO!

93% osób testujących dało 4 lub 5 gwiazdek (w skali 1-5) za właściwości dezodorujące. Aż 76% uznało, że działał rewelacyjnie i dało mu 5 gwiazdek. Bo dezodorant powinien dawać nam komfort przez dłuższy czas. I taki jest nasz dezodorant!

A przez jaki czas działał? Dłuuugo! Wg 67% osób, które podjęły się testowania, dezodorant zapobiegał niemiłemu zapachowi powyżej 8 godzin, a według 16% działał od 6 do 8 godzin. Kilka osób podjęło się sprawdzenia jego efektywności dłużej – jedna osoba napisała, że działał nawet 36 godzin, a inna, że aż 48. Gratulujemy odwagi!  I cieszymy się, że tak świetnie nasz kosmetyka działał.

Dodatkowe komentarze na temat działania dezodorantu:
 • Świetnie działa przez pierwsze 8 godzin po aplikacji na pachy.
 • Dał radę podczas intensywnego spaceru w upale 30 stopniowym.
 • Chętnie kupię, bo mało który dezodorant na mnie działa, a ten owszem.
 • Nigdy nie używałam tak dobrego dezodorantu.
 • Nic, tylko używać i uwielbiać. Jestem zachwycona tym dezodorantem.
 • Działał do rana następnego dnia – na wycieczce pod namiotami nie budziłam się z dyskomfortem, mimo że nie miałam dostępu wieczorami do prysznica!!!!
 • Działał całą dobę i dłużej.

SKUTECZNOŚĆ A INTESYWNOŚĆ POCENIA SIĘ

Było dla nas ważne, by zobaczyć, jak skuteczny jest nasz dezodorant w zależności od intensywności pocenia się. Dlatego poprosiłyśmy osoby testujące, by na 10 stopniowej skali zaznaczyły, jak intensywnie się pocą – 1 oznaczało “słabo”, a 10 – “zalewam się potem”.
47% osób zaznaczyło, że poci się intensywnie (między 10 a 7).W grupie pocących się najbardziej (9-10) było 13% osób. Jak na nie działał dezodorant?

86% osób, które bardzo intensywnie się pocą (na skali intensywności pocenia się zaznaczyły 10, 9 lub 8 punktów), dało dezodorantowi bardzo wysokie oceny – 4 lub 5 gwiazdek, z czego zdecydowana większość, bo aż 80%, przyznało mu 5 gwiazdek!

Co więcej, wg 86% osób intensywnie się pocących odczuwało dezodorujące działanie co najmniej 6 godzin, zaś 71% dłużej niż 8 godzin. Uważamy, że to znakomity wynik.

NIE UCZULA! NIE BRUDZI

Prócz kosmetyku skutecznego w pochłanianiu przykrego zapachu, chciałyśmy, by był on także bezpieczny – nie uczulał i nie podrażniał. I jak się pokazały testy i to zadanie zostało wykonane. Jedynie dwie osoby testujące zaznaczyły, że je podrażnił, ale jednocześnie osoby te podkreśliły, że w ogóle borykają się z alergiami.

Podobnie, jeśli chodzi o wchłanianie się – 93% testujących stwierdziło, że nie zostawił żadnych plam i innych śladów na ubraniu. W kilku przypadkach (7%) – „zostawił białe grudki”, „biały osad”, „grudki”. Jedna osoba napisała, że zostawił „zielone plamy na podkoszulku”.

Ponieważ jest to niewielki odsetek, wydaje nam się, że pozostawione ślady, były wynikiem nałożenia zbyt dużej ilości kosmetyku.

Dezodorant jest bardzo wydajny. Wystarczy nałożyć ilość odpowiadającą ziarenku grochu i rozsmarować. Można aplikować po raz kolejny – taką samą ilość, jeśli przestanie działać.

Ubranie po użyciu dezodorantu wg 87,3 % testujących nie miało nieprzyjemnego zapachu. Dwie osoby napisały, że ubranie pachniało po prostu dezodorantem. Jedna osoba napisała, że „Trochę było czuć zapach dezodorantu (który nie do końca mi pasuje)”.

ZAPACHY DLA PACHY

I tu przechodzimy do najbardziej komentowanego punktu ankiety.

Zapach to najtrudniejszy element receptury, ponieważ upodobania zapachowe są niezwykle różne. Jedni wolą nuty kwiatowe, inni_e mocniejsze, ziemiste czy ziołowe, jeszcze inni_e wolą, by nie było żadnego zapachu.

To właśnie tutaj pojawiały się najbardziej skrajne opinie – od „uwielbiam, chcę takie perfumy!” po „z powodu zapachu musiałam przerwać testowanie”.

Mimo tej różnorodności, większości testujących zapach się podobał – 4 lub 5 gwiazdek dało mu 75% osób. Ale  Tych, którym zapach nie przypadł do gustu było 17% (przyznane 1 lub 2 gwiazdki).

Ale mamy dobrą wiadomość – szykujemy dezodorant o zapachu różanym, będzie też z olejkiem kadzidłowca i mieszanką Lemoniadę. Mamy nadzieję, że każda_y znajdzie swój ulubiony, bo jak pokazują wyniki ankiety – warto!

Jeśli chodzi o konsystencję dezodorantu, tu nie było żadnych kontrowersji – 98% dało 5 lub 4 gwiazdki, gdzie zdecydowana większość – 83% dało mu maksymalną liczbę gwiazdek.

LEPSZY NIŻ ZWYKŁE DEZODORANTY 😉

Wśród testujących 48% używało już kiedyś tego rodzaju dezodorantu (w paście/kremie). Poprosiłyśmy je, by oceniły, czy dezodorant działał lepiej czy gorzej od używanych wcześniej. Ponad połowa osób (54%) stwierdziła, że działa lepiej, a 12%, że działa podobnie. 15% uznało, że działa gorzej.

To znowu świetny wynik! Bardzo nas to cieszy.

POCHŁANIA POT

Choć nasz dezodorant nie jest antypespirantem – nie blokuje naturalnego procesu pocenia się – i nie to było naszym priorytetem w tworzeniu kosmetyku – to byłyśmy ciekawe na ile pochłania pot. Wyniki bardzo pozytywnie nas zaskoczyły! Aż 71% osób stwierdziło, że pochłania bardzo dobrze lub rewelacyjnie. 57% osób odczuwało pozytywne działanie powyżej 6 godzin.

WASZE OPINIE

W ankiecie dałyśmy możliwość napisania paru słów komentarza. Wiele osób skorzystało z tej możliwości. Oto wybrane opinie osób testujących:

 • Cud, laur i pistacje! Nic, tylko używać i uwielbiać.
 • Jestem zachwycona tym dezodorantem.
 • Nigdy nie używałam tak dobrego dezodorantu.
 • Petarda nie dezodorant. Stworzony dla mnie. Pędem nabędę, jak się pojawi na rynku.
 • Po wszystkich dezodorantach kulkowych i w kremie robiły mi się czyraki, a po tym NIE!
 • Chyba każdy z nas ma taki ciuch którego nie nosi z powodu powstających brzydkich plam pod pachami. Postanowiłam wypróbować Wasz dezodorant właśnie na takiej koszulce i pomimo 30°stopniowego upału, intensywnej aktywności, plam nie było! Czułam się naprawdę komfortowo i bezpiecznie. Dziękuję!
 • Jestem zachwycona produktem. jego zapach i działanie rewelacyjne. Dla mnie bomba. w skali od 1 do 10 daje 100.
 • Dziękuję bardzo za możliwość przetestowania. Od dawna zależało mi na naturalnym dezodorancie i będę się go już trzymać 🙂
 • Dla mnie, to odkrycie.
 • Świetnie sprawdza się także do stóp 🙂
 • To był mój pierwszy kontakt z dezodorantem innym niż klasyczne, dostępne w drogeriach. Byłam nastawiona sceptycznie, bo bardzo niekomfortowo czuję się, kiedy pocę się zbyt mocno. Wasz dezodorant jednak rozwiał wszelkie obawy: jest wspaniały i żałuję, że mój mały testowy słoiczek się niebawem skończy! Jakkolwiek dziwnie to brzmi, to używając go czuję, że moje pachy są mi wdzięczne i uwielbiają kontakt z tym dezodorantem. Czuję super przepływ, lekkość i otulenie, także tym wspaniały, delikatnie ziołowym zapachem. Dezodorant nie zatrzymuje samego pocenia się, ale okazuje się, że to nie problem-że tak jest naturalniej i jakoś tak bliżej siebie. Pocę się na pewno więcej niż przy blokerach i antyperspirantach, ale nie jest tak, że pot mnie zalewa: jest to jakiś półśrodek między kompletnym brakiem potu a ekstremalnym poceniem się. Jeśli dezodorant będzie w produkcji, na pewno będzie moim dezodorantem-w ogóle nie mam ochoty, by wracać do wcześniej używanych psikaczy 🙂 Trzymam za niego i za Was kciuki, by tak się stało!

Wspaniale było je czytać i poznać opinie. Na koniec ostateczne podsumowanie jakości naszego dezodorantu.

Ponad 90% testujących osób przyznało mu 4 lub 5 gwiazdek (na pięć możliwych), a aż 70% uznało, że jest rewelacyjny – należy mu się aż 5 gwiazdek! Skaczemy z radości i lecimy go szykować, by jak najszybciej był dostępny!

Back to top

Zapisz się na newsletter

Specjalny rabat na powitanie!

10%

na wszystkie produkty

email: